Masaż relaksacyjny
Grzegorz Czerwiński
tel. 783 191 058
masaż 1 masaż 2 masaż 3

Oferta

masaz klasyczny

Masaż klasyczny


Usuwa sztywność i ból mięśni, przynosi ulgę usuwając uczucie zmęczenia i napięcia, stymuluje proces przemiany materii oczyszczając organizm i regulując jego pracę; pobudza funkcję układu krążenia; poprawia samopoczucie i korzystnie wpływa na stan zdrowia.

drenaz limfatyczny

Drenaż limfatyczny


Inaczej zwany masażem limfatycznym służy poprawieniu przepływu chłonki w układzie limfatycznym. Jest obecnie najbardziej efektywną metodą leczenia obrzęku. Drenaż limfatyczny pływa na korzystnie na przepływ chłonki. Polega na masażu przy użyciu technik głaskania, rozcierania i ugniatania w taki sposób aby przepchnąć zalegającą chłonkę w kierunku węzłów chłonnych.

masaż sportowy

Masaż sportowy


Od wielu lat stał się on niezbędnym elementem w procesie treningowym sportowców. Pozwala zwalczyć skutki zmęczenia spowodowane wysiłkiem fizycznym. Masaż zmęczonego mięśnia pomaga rozluźnić go i zapobiega późniejszym uszkodzeniom.


Jest niezbędny w sytuacjach, gdy sportowcy muszą podjąć wysiłek, zanim zdążą odpocząć, np. w wieloetapowych wyścigach kolarskich czy wielodniowych turniejach siatkarskich czy koszykarskich. W tych przypadkach masaż pozwala im szybciej odzyskać siły.


Masaż sportowy różni się od klasycznego wkładem siły i energii, oraz przewagą technik rozcierania i ugniatania. Można stosować go na określone partie ciała (masaż częściowy) lub całościowo (masaż ogólny). Działanie masażu sportowego jest niezwykle różnorodne, jednakże głównie przypisuje mu się właściwości regenerujące. Dlatego też nazywa się go elementem sportowej odnowy biologicznej.

aromaterapia, muzykoterapia, światło

Aromaterapia, muzykoterapia, światło


To niezbędne terapie , które zalecamy przy wszelkich masażach . Aromaterapia- olejki eteryczne stosowane jako dodatek do masażu mają wpływ na rytm serca, ciśnienie krwi , reakcje stresowe oraz ogólne samopoczucie Muzykoterapia- odpowiedni ton, wysokość dźwięku stymuluje funkcję myślenia, łagodzi system nerwowy, przywraca harmonię Światło- to tak ważny element przy dobrym efekcie masażu.

masaż stóp

Masaż stóp


Różne obszary na stopach odpowiadają poszczególnym częścią ciała i tym samym masując je lub uciskając określone punkty można oddziaływać na konkretny narząd. Celem jest odblokowanie stref przepływu energii całego ciała a także likwidacja bólu i napięć znajdujących się w poszczególnych obszarach czy też narządach.

masaż segmentarny

Masaż segmentarny


Masaż segmentarny jest to zespól odpowiednich chwytów i technik, które stosuje się w celu odruchowego oddziaływania na wszystkie tkanki i ich zmiany chorobowe. Głównym założeniem masażu segmentarnego jest opracowanie każdej odruchowej zmiany tkankowej przez zastosowanie najwłaściwszych technik. W masażu segmentarnym obowiązują zasady i warunki stosowane w masażu klasycznym.

masaż relaksacyjny

Masaż relaksacyjny


Zmniejsza napięcia nerwowe spowodowane stresem, obniża napięcia mięśniowe spowodowane statycznym trybem życia, reguluje czynności fizjologiczne i psychiczne, pomaga w utrzymaniu równowagi psychofizycznej.

masaż izometryczny

Masaż izometryczny


Jest to masaż składający się z trzech etapów. Etap główny tego zabiegu polega na intensywnym masowaniu podczas skurczu izometrycznego (wzrasta napięcie mięśniowe bez skracania włókien - długości mięśnia), co sprzyja rozwojowi masy mięśniowej. Masaż ten stosowany jest np.: w rehabilitacji jako zabieg kompensujący niedobory masy mięśniowej.